Wiadomości branżowe

Ericsson przedstawia Radio Dot System. Przełom na rynku małych komórek

Minimalistyczne, małe radio komórkowe będzie się w pełni integrować z mobilnymi makro-sieciami i wzmocni istniejącą wewnętrzną infrastrukturę kablową oraz zewnętrzną infrastrukturę komórkową Elegancki wygląd w kształcie kropki jest dyskretny i nie rzuca się w oczy, ale zawiera wiele środków zapewniających lepszy zasięg i wydajność, a

Teaser

  • Minimalistyczne, małe radio komórkowe będzie się w pełni integrować z mobilnymi makro-sieciami i wzmocni istniejącą wewnętrzną infrastrukturę kablową oraz zewnętrzną infrastrukturę komórkową
  • Elegancki wygląd w kształcie kropki jest dyskretny i nie rzuca się w oczy, ale zawiera wiele środków zapewniających lepszy zasięg i wydajność, a także poprawia wrażenia użytkownika w pracy wewnątrz pomieszczeń
  • Innowacyjne rozwiązanie oparte jest na 14 patentach

Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) wypuszcza na rynek radio komórkowe tak małe, że mieści się w dłoni, ale jednocześnie wewnątrz pomieszczeń zapewnia odpowiedni zasięg dla dużej liczby użytkowników. To przełomowe rozwiązanie w kształcie dysku, nazwane Ericsson Radio Dot System, umożliwia wiele różnych przypadków dostarczania wysokiej jakości dostępu do mobilnego pasma szerokopasmowego i usług głosowych wewnątrz pomieszczeń.

Środowisko wewnątrz pomieszczeń tworzy dla operatorów mobilnych szczególną grupę wyzwań związanych ze złożonością, skalowalnością i ciągłością usług. Współczesne rozwiązania do wnętrz zostały zbudowane głównie dla zapewnienia zasięgu usługom głosowym, ale nie spełniają rosnących oczekiwań ze strony aplikacji. Pokrycie znacznej części budynków było wyzwaniem ze względu na wysokie koszty i ograniczoną skalowalność.

Ericsson Radio Dot System jest rozwiązaniem kompaktowym, oferującym elastyczne sposoby montażu.  Urządzenie waży 300 gram, jest wynikiem dwóch lat badań i prac rozwojowych oraz obejmuje 14 patentów. Wprowadza rewolucyjny element antenowy, zwany ?kropką?, który dostarcza użytkownikom mobilny dostęp szerokopasmowy. Ze względu na swój niewielki rozmiar, skalowalność i istotną ścieżkę ewolucji, rozwiązanie to adresowane jest do różnych typów użytkowników w średnich i dużych lokalizacjach wewnątrz budynków i ma na celu spełnienie potrzeb operatorów oferując kompletne rozwiązanie do wnętrz.

Kropki są podłączane i zasilane poprzez standardowe internetowe kable sieci LAN (kategorii 5/6/7) do wewnętrznych jednostek radiowych, które połączone są ze stacjami bazowymi. Radio Dot System czerpie korzyści z tych samych czołowych funkcji, które można znaleźć w makro stacji bazowej firmy Ericsson. Rozmieszczanie i rozbudowa są łatwe, co pozwala spełnić rosnące wymagania dotyczące wydajności i zasięgu. W ten sposób wrażenia użytkowników są takie same, bez względu na ich położenie, a sieć wewnętrzna ewoluuje wraz z siecią zewnętrzną. Ericsson Radio Dot System wspiera integrację z portfolio urządzeń nośnych Wi-Fi firmy Ericsson udostępniając funkcje, takie jak sterowanie ruchem w czasie rzeczywistym dla zapewnienia najlepszych wrażeń użytkownika zarówno w sieciach Wi-Fi, jak i 3GPP.

Johan Wibergh, dyrektor jednostki biznesowej ds. sieci w firmie Ericsson, powiedział: ?Dzięki Radio Dot System obniżyliśmy próg zasięgu wewnątrz budynków. Kropki to najbardziej ekonomiczne, bezkompromisowe rozwiązanie dla wyzwań zapewnienia zasięgu wewnątrz budynków zgłaszanych przez naszych klientów. Jest niezwykle małe, ale może być skalowane do praktycznie nieograniczonej pojemności; jest łatwe w instalacji, przygotowane na wyzwania przyszłości i w pełni zintegrowane w istniejącymi sieciami mobilnymi?.

Produkt już wzbudza zainteresowanie u operatorów mobilnych w Stanach Zjednoczonych. Kris Rinne, starszy wiceprezes w dziale planowania sieci i produktów firmy AT&T Services, Inc., powiedział: ?Małe komórki są kluczowym komponentem projektu programu rozwoju sieci VIP firmy AT&T, ponieważ dążymy do ciągłego poprawiania wrażeń naszych klientów podczas korzystania z mobilnego Internetu. Dostarczanie doskonałych wrażeń podczas korzystania z usług bezprzewodowych wewnątrz budynków może wiązać się z wyzwaniami zarówno technicznymi, jak i logistycznymi. Rozwiązanie takie, jak Ericsson Radio Dot System jest dla firmy AT&T kolejnym narzędziem do wyboru z zestawu narzędzi nowej generacji?.

Ken Rehbehn, główny analityk firmy Yankee Group,powiedział: ?Atrakcyjnie wyglądające elementy, które w nowatorski sposób zapewnią wydajność radiową do sprostania wyzwaniom instalacji wewnątrz pomieszczeń zostaną gorąco przywitane w wielu różnych przedsiębiorstwach i biurach. Ericsson Radio Dot System zapewnia korzyści z istniejących instalacji kablowych wewnątrz budynków, aby ograniczyć problemy instalacyjne i koszty, a ze względu na fakt, że bazuje na standardowej architekturze radiowej firmy Ericsson, zapewnia szeroki zestaw funkcjonalności bez negatywnego wpływu na przyszły rozwój?.

Produkt jest przewidziany do wprowadzenia do sprzedaży pod koniec 2014 roku.

Film

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

 

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy