gps

Emporia Telecom zdobywa uznanie jury konkursu iF Product Design Award

Emporia Telecom zdobywa uznanie jury konkursu iF Product Design Award
Emporia Telecom, austriacka firma specjalizująca się w produkcji telefonów komórkowych dla osób starszych, zdobyła kolejną niemiecką nagrodę za wzornictwo telefonu emporiaELEGANCE. Doceniono ją między innymi za jakość konstrukcji, innowacyjność i ergonomię. Jest to już trzecie takie wyróżnienie w tym roku.

“emporiaELEGANCE to rozwiązanie dla wszystkich użytkowników ceniących sobie łatwą komunikację, a jednocześnie nowoczesny wygląd i elegancję” – powiedziała Karin Schaumberger, dyrektor ds. marketingu firmy Emporia Telecom.
Ze względu na swój wygląd emporiaELEGANCE jest modelem atrakcyjnym dla niemal wszystkich grup wiekowych, ale jego funkcje opracowano przede wszystkim z myślą
o dojrzałych konsumentach. Świadczy o tym wysokokontrastowy wyświetlacz, klawisze
z wyraźnie zaznaczonymi punktami nacisku oraz głośniki działające z aparatami słuchowymi, a wszystko to w czarnej, błyszczącej obudowie z elementami z polerowanej stali nierdzewnej.
?emporiaELEGANCE to dowód na to, że piękne wzornictwo może być atrakcyjne dla różnych grup wiekowych i dostępne także dla osób starszych? ? wyjaśnia Albert Fellner, założyciel
i współwłaściciel firmy emporia Telecom, który uczestniczył w projektowaniu tego telefonu.
?Wygląd zewnętrzny jest co najmniej tak ważny jak przejrzyste przyporządkowanie funkcji do klawiszy i jednoznaczne menu.?

Nagrody za telefon emporiaELEGANCE

Do prestiżowej nagrody wzorniczej iF Product Design Award zgłoszono w różnych kategoriach ponad 2700 produktów z 43 krajów. To najnowsze wyróżnienie dla modelu emporiaELEGANCE nie jest w tym roku pierwszą nagrodą, co świadczy o tym, że połączenie łatwej obsługi z eleganckim wyglądem stanowi przepis na sukces. Wcześniej firma Emporia Telecom otrzymała srebrną nagrodę Badenii-Wirtembergii (Focus Open 2010) za wzornictwo tego samego modelu. Ponadto na największym konkursie technologicznym świata Plus X Award, emporiaELEGANCE wygrała w kategorii ?Projekt? i ?Łatwość obsługi?.

Wręczenie nagród iF Product Design Award odbędzie się w marcu, na specjalnej uroczystości otwarcia targów CeBit 2011. emporia Telecom zyska też wtedy szansę na miejsce w gronie 50 najlepszych produktów i zdobycie złotej nagrody 50 iF Gold Award.

Podpis do zdjęcia

iF Product Design Award 2011 jest już trzecią nagrodą za połączenie atrakcyjnego wzornictwa z łatwością obsługi w telefonie emporiaELEGANCE.

Zdjęcia: emporia Telecom (udostępnione nieodpłatnie)

Informacje o firmie emporia:
Emporia Telecom to założona w 1991 roku prywatna firma, która opracowuje, produkuje i sprzedaje telefony komórkowe dla dojrzałych konsumentów. Emporia Telecom jest synonimem prostej komunikacji bez barier. Zamiast natłoku funkcji klienci zyskują łatwiejsze kontakty z bliskimi. Dział badań i rozwoju emporia, zatrudniający jedną trzecią ze 120-osobowego personelu firmy, wykorzystuje technologię do uproszczenia skomplikowanych procesów, aby komunikacja była przystępna dla każdego. Wszystko to wyłącznie po to, by zaspokoić potrzeby pokolenia seniorów. Emporia Telecom, austriacka firma z siedzibą w Linz, to globalny lider rynkowy i technologiczny w segmencie telefonów komórkowych dla starszych osób. Produkty emporia dostępne są już w 30 krajach.

informacje o nagrodzie iF Product Design Award:
iF Product Design Award to konkurs obejmujący wiele kategorii i aspektów wzornictwa przemysłowego. Stanowi on platformę do prezentowania innowacji oraz zdobywania pozycji w globalnym i dynamicznym świecie designu. iF Product Design Award stanowi cenione wyróżnienie dobrego wzornictwa już od 1953 roku. Dzięki nieustającemu dialogowi z producentami i projektantami iF Product Design Award utrzymuje się na czele trendów wzorniczych i pełni rolę barometru tendencji oraz kierunków przyszłych innowacji. Nagroda iF Product Design Award jest przyznawana corocznie. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.ifdesign.de.

http://www.pressoffice.pl/telekom,t947291729?more=1444907939

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #car   #elite group   #global positioning system   #gps device   #gps devices   #gps unit   #insurance premium   #navi   #technology