Nawigacja

Czy Ukraina planuje wzmożone kontrole przewoźników?

Informacja prasowa Warszawa, 12.10.2017 r. Istniejąca od 2014 roku Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Transportu Lądowego Ukrainy dopiero 20 czerwca br. otrzymała prawo do przeprowadzania kontroli na

Informacja prasowa

Warszawa, 12.10.2017 r.

Istniejąca od 2014 roku Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Transportu Lądowego Ukrainy dopiero 20 czerwca br. otrzymała prawo do przeprowadzania kontroli na drogach. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku, ukraiński organ zintensyfikuje działania wobec kierowców. Wzmożone kontrole będą możliwe dzięki inwestycji w polskie oprogramowanie TachoScan Control, tworzone przez firmę INELO.

Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Transportu Lądowego Ukrainy to organ kontrolny, który zgodnie z rozporządzeniem Gabinetu Ministrów od czerwca br. posiada prawo do sprawdzania pojazdów, przewożących pasażerów oraz towary na terenie całego kraju. Inspekcja została powołana do życia przez Ministra Infrastruktury Ukrainy w 2014 roku. Znaczący wpływ na jej kształt miała polska Inspekcja Transportu Drogowego, której wieloletnie doświadczenie pozwoliło na powstanie podobnego organu w Europie Wschodniej. Kolejnym krokiem do rozwoju ukraińskiej inspekcji jest podpisana umowa, na podstawie której jeszcze w tym roku firma INELO ma dostarczyć i wdrożyć 78 licencji na specjalistyczne oprogramowanie TachoScan Control. Decyzja o wyborze programu INELO, zapadła w oparciu o rekomendacje ITD oraz na podstawie pozytywnej opinii inspekcji i służb kontrolnych z 14 krajów europejskich.

Manipulacje dokonywane przez kierowców zawodowych to problem całej Europy. Zmaga się z nim również Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Transportu Lądowego Ukrainy, która powstała trzy lata temu. Obecnie, organ podjął decyzję co do wyboru głównej metody wykrywania naruszeń. Ukraińska inspekcja postanowiła, że jeszcze w tym roku rozpocznie kontrole z wykorzystaniem rozwiązania informatycznego marki INELO. Będzie to już 31 europejska instytucja, wykrywająca manipulacje kierowców przy pomocy programu TachoScan Control. Następstwem wdrożenia nowego oprogramowania mogą być wzmożone kontrole na ukraińskich drogach – komentuje Małgorzata Stocerz, ekspert INELO, będąca członkiem zarządu międzynarodowego zrzeszenia CORTE.

Aktualnie na oprogramowaniu firmy INELO pracuje ponad 3500 inspektorów z 30 instytucji w 14 państwach europejskich. Ukraina to 15 kraj, w którym służby kontrolne skorzystają z autorskiego rozwiązania polskiej firmy. Dotychczas program był oceniany przez inspekcje drogowe jako jedno z prostszych, a zarazem najbardziej profesjonalnych narzędzi dostępnych w Europie. TachoScan Control wyświetla 28 różnych ostrzeżeń o potencjalnych manipulacjach oraz umożliwia wygenerowanie raportów w większości języków Europy, a także w języku rosyjskim i tureckim. Polska Inspekcja Transportu Drogowego korzysta z tego narzędzia niezmiennie już od 14 lat.

***
INELO to polska spółka istniejąca na rynku od 2002 r., która produkuje innowacyjne rozwiązania do zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwie transportowym. W ofercie firmy można znaleźć najwyższej jakości oprogramowanie do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców – 4Trans®, a także urządzenie do pobierania danych oraz zaawansowany system satelitarnej lokalizacji pojazdów – GBOX. Z usług spółki korzysta ponad 10 000 klientów z 16 krajów Unii Europejskiej. Dodatkowo eksperci marki INELO świadczą usługi szkoleniowe i doradcze dla firm z branży transportowej oraz inspekcji transportowych, policji i innych służb kontrolnych. Obecnie w spółce zatrudnionych jest ponad 160 pracowników. Od 9 lat firma INELO jest członkiem CORTE (The Confederation of Organisations in Road Transport Enforcement), dzięki czemu stała się aktywnym doradcą Komisji Europejskiej. Do tej pory doświadczenie i umiejętności pracowników INELO zostały docenione i nagrodzone tytułami: Gazeli Biznesu 2011-2016, Firmy Szkoleniowej Roku 2016 oraz Diamentu Forbes`a 2014.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy