Audio

AURALIC POLARIS – Nowoczesny System Audio

Informacja prasowa
25 stycznia 2017

AURALIC POLARIS – Nowoczesny System Audio
W październiku 2016 roku Auralic zapowiedział swój najnowszy produkt ujawniając też jego nazwę – Polaris. Nazwa oznacza Gwiazdę Polarną, mamy nadzieję że produkt ten będzie prawdziwą gwiazdą w naszej ofercie.

Auralic Polaris to system wszystko w jednym (all-in-one) czyli oprócz urządzenia streamingującego mamy wbudowany wzmacniacz zintegrowany do podłączenia zewnętrznych głośników. Wystarczy podpiąć Auralic Polaris do internetu, podłączyć głośniki i już możemy cieszyć się muzyką najwyższej jakości.

Do urządzenia możemy podłączyć aż 17 różnych źródeł dźwięku, w tym strumieniowych, cyfrowych i analogowych. POLARIS może działać jako centrum domowej muzyki przyjmując sygnał praktycznie z każdego możliwego źródła. Potrafi odczytywać pliki zawarte na dysku twardym, pamięci przenośnej, udostępnionych folderów sieciowych czy serwerów muzycznych opartych na DLNA / UPnP.
Jest też wyposażony w dwie pary wielofunkcyjnych złącz RCA. Działają one w trybie przedwzmacniacza gramofonowego, wejścia liniowego albo wyjścia przedwzmacniacza. Wszystkie tryby pracy można skonfigurować w menu urządzenia. Wejścia cyfrowe jak AES/EBU, Coaxial, Tosling oraz złącze USB dają możliwość pracy Auralic’a jako samodzielny DAC’a bezpośrednio z komputera.

AplikacjaLighting DS pozwala słuchać muzyki z serwisów strumieniowych jak Tidal, Quobuz w jakości bezstratnej. Nie zabrakło oczywiście możliwości słuchania radia internetowego. Dodatkowo dzięki funkcji AirPlay, Songcast ,Wifi oraz Bluetooth można w alternatywny sposób przesyłać muzykę do POLARIS z Apple Music, Spotify i innych dostawców za pośrednictwem smartphone czy komputera.

Urządzenie potrafi pracować również jako końcowy element systemu Roon Ready. Wraz z oprogramowaniem Roon jest to zupełnie nowy sposób na odkrywanie muzyki.

Przy zamawianiu Polaris istnieje możliwość zamontowania wewnątrz dysku twardego (2,5 cala) HDD lub SSD pełniącą rolę pamięci wewnętrznej. W ten sposób Polaris przekształca się w serwer muzyczny ze wszystkimi możliwościami. Nie istnieje żadne ograniczenie pojemności zamontowanego dysku. Można we własnym zakresie zakupić taki dysk i zamontować w urządzeniu.

Polaris oparty jest na platformie sprzętowej Tesla i posiada procesor Quad – Core Coretex – A9 1 GHz, 1 GB pamięci DDR3, oraz 4GB pamięci systemowej. AURALiC wybrał tę platformę dzięki jej elastyczności i długoterminowego wsparcia technicznego. W planach są funkcje, które będą oferowały DSD upsampling , Room Accoustic Treatment i wsparcie MQA . Wszystkie te funkcje mogą być dostarczone poprzez automatyczne aktualizacje online bez konieczności ingerencji użytkownika.

Moc wyjściowa ciągła jaką uzyskuje Polaris to aż 180W. Powinna ona z powodzeniem wystarczyć do cieszenia się najwyższej klasy dźwiękiem z zaawansowanych konstrukcji głośnikowych.

AURALiC wprowadza w tym modelu kolejną innowacyjną technologię: Hybrid Analog Volume Control technology. Wykorzystuje ona zarówno cyfrową jak i analogową regulację głośności, aby dostarczyć jak najlepszą jakość dźwięku. Analogowa regulacja głośności uruchamiana jest co 12dB cyfrowego wzmocnienia, aby osiągnąć lepszy stosunek sygnału do szumu (SNR), lepszą harmonię i kontrolę zniekształceń sygnału (THD+N) oraz poprawniejszą charakterystykę liniową.
Wykorzystanie tej technologii, zapewnia, iż DAC pracuje zawsze w najlepszym zakresie wydajności. Przekłada się to na mniejsze zniekształcenia, lepszy zakres dynamiki oraz wysoką jakość dźwięku już od najmniejszego poziomu głośności.
To wszystko dostajemy w eleganckiej obudowie w pojedynczym urządzeniu, które dzięki tak dużej wszechstronności i wielkich możliwościach z powodzeniem może zastąpić zestawy składające się z wielu elementów. Do tego prostota obsługi oraz wygoda są na najwyższym poziomie.

Auralic POLARIS, można kupić wybranych sklepach, a także odsłuchać w sklepach Audiokracja w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi 17 000 PLN brutto.

Specyfikacja techniczna
 Moc urządzenia: 120W/180W (8 Ohm/4 Ohm)
 Pasmo przenoszenia: 20 – 20KHz, +/- 0.5dB*
 THD+N: <0.01%, [email protected]
 IMD: <0.01%, [email protected]

Możliwości streamingu
● Network shared folder
● USB Drive
● Internal Music Storage**
● uPnP/DLNA Media Server
● TIDAL and Qobuz streaming
● Internet Radio
● AirPlay
● Bluetooth
● Songcast
● RoonReady

Wejścia cyfrowe
● 1*AES/EBU
● 1*Coaxial
● 1*Toslink
● 1*USB device to computer
● 2*USB host to storage and DAC
● 1*RJ45 Gigabit Ethernet
● 1*802.11b/g/n/ac Tri-Band WiFi

Wejścia analogowe
● Line Stage (Input Sensitivity: 2Vrms)
● MM Phono Stage (Gain: 36dB, 65mV at maximum)

Wyjścia analogowe
● Single-Ended RCA (6Vrms @ 0dBFS)
● Loudspeaker Binding Post
Obsługiwane pliki
AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC,MP3, OGG, WAV, WV and WMA
Obsługiwane cyfrowe formaty
All PCM from 44.1KS/s to 384KS/s in 32Bit*** , DSD64, DSD128, DSD256***

Oprogramowanie do kontroli
● AURALiC Lightning DS for iOS
● AURALiC RC-1 remote control
● OpenHome compatible control software
● uPnP compatible control software
● Roon

Zużycie energii
● Sleep: <10W
● Playback: 450W at max.

Wymiary
● 13”W x 10.2”D x 2.6”H (33cm x 26cm x 6.5cm)

Waga
● 10.0 pounds (4.5kg)

Dostępne wykończenie
● Matte Black / Matte Silver

O dystrybutorze
Firma MIP istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym polskim dystrybutorem produktów marek iRiver, Astell&Kern, Cowon iAUDIO, Furutech-ADL, FiiO, SoundMAGIC, iBasso, Cresyn, Takstar, Questyle i wielu innych. Produkty oferowane przez MIP były w sklepach, takich jak MediaMarkt, Saturn, RTV EURO AGD, Komputronik, Carrefour, Media Expert i innych. Od 2004 roku działa także należąca do MIP sieć sklepów MP3Store oferująca wysokiej jakości przenośne urządzenia multimedialne i akcesoria. Dzięki bezpośredniej współpracy z importerami i przedstawicielami czołowych marek, MP3Store gwarantuje nie tylko atrakcyjne ceny produktów, ale również pełne wsparcie gwarancyjne i serwisowe. We wszystkich sklepach stacjonarnych klienci mają możliwość wygodnego przetestowania bogatej gamy odtwarzaczy audio i wideo, słuchawek, głośników oraz akcesoriów. MP3Store to także sklep internetowy oraz największe internetowe źródło informacji na temat przenośnego sprzętu multimedialnego w Polsce w postaci forum MP3Store liczącego ponad 50 tysięcy użytkowników.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy