Wiadomości branżowe

AT&T i Ericsson ogłaszają porozumienie dotyczące inteligentnych samochodów

AT&T zapewni bezprzewodową łączność dla usługi Connected Vehicle Cloud firmy Ericsson Umowa wspiera połączony ekosystem chmury samochodowej, należącej do Ericsson części platformy AT&T Drive dla producentów samochodów Ułatwienie dla konsumentów w zakresie łączenia produktów i aplikacji w pojeździe. Ericsson ogłosił zawarcie
  • AT&T zapewni bezprzewodową łączność dla usługi Connected Vehicle Cloud firmy Ericsson
  • Umowa wspiera połączony ekosystem chmury samochodowej, należącej do Ericsson części platformy AT&T Drive dla producentów samochodów
  • Ułatwienie dla konsumentów w zakresie łączenia produktów i aplikacji w pojeździe.

Ericsson ogłosił zawarcie porozumienia z AT&T w celu udoskonalenia możliwości łączenia produktów i aplikacji obsługiwanych przez chmurę połączonych pojazdów [Connected Vehicle Cloud] firmy Ericsson. Porozumienie pomoże w poprawieniu doświadczeń klientów i pomoże rozwinąć ekosystem chmury samochodowej poprzez ułatwienie łączenia wewnętrznych technologii pojazdu.

? Stworzyliśmy platformę AT&T Drive w celu dostarczenia producentom samochodów najlepszego produktu, jaki branża ma do zaoferowania – proponujemy więc innowacje, nie tylko uniwersalne rozwiązania. Ericsson jest integralnym graczem w tej platformie usług ? powiedział Chris Penrose, pierwszy wiceprezes AT&T Mobility. ? Chmura samochodowa Ericsson realizuje rzeczywisty potencjał produktów i aplikacji dla połączonych pojazdów. ?

Usługę Connected Vehicle Cloud oparto na platformie aktywacji usług [Service Enablement Platform] firmy Ericsson, zapewniającej kierowcom i pasażerom dostęp do aplikacji bezpośrednio z ekranu w samochodzie. Przykłady usług konsumenckich obejmują możliwości wykrywania kwestii związanych z naprawami pojazdu, automatycznej rezerwacji terminów serwisu, subskrypcji pokładowego Wi-Fi, a także info-rozrywki na życzenie. Udoskonaleniem oferowanego rozwiązania jest jego zdolność do wysyłania i odbierania informacji od osób trzecich w ekosystemie, takich jak usługodawcy radia satelitarnego, administratorzy dróg oraz organy władz lokalnych i rządowych.

? AT&T dostrzega istniejący szeroki potencjał w zakresie transformacji usług cyfrowych wewnątrz oraz wokół samochodu i opracował bezprzewodową sieć, która może naprawdę ożywić ekosystem połączonych pojazdów? powiedział Per Borgklint, pierwszy wiceprezes i dyrektor Business Unit Support Solutions w firmie Ericsson. ? Podczas gdy Ericsson poszerza wysiłki podejmowane wspólnie z AT&T, my kontynuujemy zwiększanie wartości i bezpośredniego wpływu na konsumentów oferty usługi Connected Vehicle Cloud. Przy wyborze i konsumpcji usług, kierowcy będą pośrednio korzystali z szybszych czasów reakcji, bezpieczeństwa danych i jakości usług. ?

Ericsson odgrywa ważną rolę jako integrator systemu i dostawca usług zarządzanych, korzystając z doświadczeń w szybko zmieniającej się branży telefonii komórkowej przy podobnych wyzwaniach ICT w innych sektorach. Część oferty firmy Ericsson dla transportu i motoryzacji – usługa Connected Vehicle Cloud odnosi się do globalnych istniejących i przyszłych wymogów branży motoryzacyjnej dotyczących skalowalności, bezpieczeństwa i elastyczności w zakresie dostarczania usług połączonych samochodów kierowcom i pasażerom.

Usługa Connected Vehicle Cloud wykorzystuje możliwości aktywacji usług M2M firmy Ericsson oraz portfel w dziedzinie OSS/BSS i może być stosowana dla standardowych infrastruktur chmury. Może ona zostać całkowicie zintegrowana z podstawowymi procesami biznesowymi takimi jak zarządzanie relacjami z klientem i zarządzanie usługami przez Ericsson Consulting and Systems Integration Services [usługi konsultingowe i integracji systemów Ericsson] i może być efektywnie obsługiwana przez Ericsson Managed Services [usługi zarządzane Ericsson].

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy