Wiadomości branżowe

Aplikacja DOWELL firmy Samsung pomaga w używaniu smartfonów osobom z niepełnosprawnością kończyn górnych

Dla większości użytkowników smartfon jest bardzo intuicyjnym urządzeniem, do którego obsługi wystarczy po prostu dotknięcie ekranu. Jednak dla osób z niesprawnością kończyn górnych mających trudności z używaniem rąk i palców wykonywanie operacji na smartfonie nie jest tak łatwe. Firma Samsung Electronics ogłosiła niedawno, że opracowała

Dla większości użytkowników smartfon jest bardzo intuicyjnym urządzeniem, do którego obsługi wystarczy po prostu dotknięcie ekranu. Jednak dla osób z niesprawnością kończyn górnych mających trudności z używaniem rąk i palców wykonywanie operacji na smartfonie nie jest tak łatwe.

Firma Samsung Electronics ogłosiła niedawno, że opracowała aplikację o nazwie DOWELL, która umożliwia użytkownikom z niepełnosprawnością kończyn górnych sterowanie smartfonami za pomocą dostępnych obecnie, wspomagających urządzeń komputerowych. Samsung planuje wprowadzenie tej usługi na rynek jeszcze w tym roku.

Obecnie osoby z niepełnosprawnością kończyn górnych do interakcji z komputerami używają myszy nagłownych, manipulatorów kulkowych i innych technologii wspomagających. Przy użyciu tych urządzeń są w stanie korzystać z komputerów za pomocą oprogramowania, które eliminuje potrzebę sterowania przez klikanie za pomocą przyciskania klawiszy.

Ponieważ jednak obsługa smartfonów wymaga różnych ruchów, takich jak stuknięcie w ekran, przesuwanie i szczypanie, użytkownicy ci mają zwykle problemy ze sterowaniem tymi urządzeniami. Pomimo tego, że smartfony wchodzą ostatnio do coraz powszechniejszego użytku, brakowało programu wspomagającego ich obsługę dla osób z niepełnosprawnością kończyn górnych. Teraz to się zmieni.

Po zainstalowaniu aplikacji DOWELL i podłączeniu smartfona do komputerowego urządzenia wspomagającego ze złączem USB, górna i dolna część ekranu smartfona stają się interfejsem użytkownika programu DOWELL. W górnej części ekranu można wybrać opcje i polecenia dotykowe. W części dolnej użytkownik może uzyskać dostęp do menu, ekranu głównego, funkcji wstecz i innych podstawowych klawiszy sprzętowych smartfonu Galaxy.

Podczas testowania produktu stwierdzono, że aplikacja umożliwia osobom z niepełnosprawnością kończyn górnych wygodne i sprawne użycie smartfonów przez podłączenie już posiadanych urządzeń wspomagających bez konieczności zakupu dodatkowego, drogiego sprzętu.

Osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności, do których i ja się zaliczam, największą trudność w używaniu smartfonów sprawia dotykowy aspekt sterowania. DOWELL w rzeczywistości eliminuje ten problem, otwierając wiele możliwości na przyszłość ? powiedział profesor Lee Sang-Mook z Seoul National University, który pomagał w opracowaniu programu Dowell – Kiedy ludzie niepełnosprawni uzyskują dostęp do smartfonów, mogą nie tylko komunikować się, wyszukiwać i robić wiele innych rzeczy, ale są również w stanie sterować wszystkimi urządzeniami gospodarstwa domowego dzięki generacyjnej zmianie technologii IoT (Internet przedmiotów), która w znacznym stopniu zmienia życie wielu takich osób.

Aplikacja DOWELL została stworzona przez Samsung Software Membership ? organizację, której celem jest niesienie pomocy studentom pierwszego i drugiego stopnia w zdobywaniu wiedzy w zakresie oprogramowania ? oraz pracowników Samsung Electronics Software Center. Aplikacja DOWELL będzie dostępna na większość smartfonów firmy Samsung (począwszy od Galaxy S III do najnowszych modeli) i będzie w sprzedaży w trzecim kwartale tego roku.

Więcej informacji o DOWELL na http://do-well.github.io/

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WylFBH5CqJU

Zdjęcia i materiały: http://global.samsungtomorrow.com/samsungs-dowell-helps-those-with-upper-limb-disabilities-use-smartphones


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy