Aparaty fotograficzne Samsung zdobyły dwie nagrody TIPA 2014

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dzisiaj, że zdobyła dwie nagrody stowarzyszenia wydawców prasy fotograficznej Technical Image Press Association Award (TIPA) 2014 w kategoriach ?Best CSC Advanced? (najlepszy zaawansowany kompaktowy aparat systemowy) oraz ?Best Easy Compact Camera? (najlepszy prosty w obsłudze aparat kompaktowy).

Zdobywcą nagrody ?Best CSC Advanced? dla najlepszego na rynku systemowego aparatu kompaktowego o zaawansowanych funkcjach został aparat NX30 z linii aparatów SMART Camera, natomiast nagrodę ?Best Easy Compact Camera? dla prostego w obsłudze kompaktu zdobył model WB50F.

W uzasadnieniu przyznania nagrody NX30 sędziowie podkreślili 20,3-megapikselową matrycę CMOS APS-C, która umożliwia wykonywanie zdjęć o wysokiej jakości i bogatej kolorystyce oraz szybki i dokładny autofokus NX AF System II, sprzężony z wyjątkowo szybką migawką 1/8000s i możliwością wykonywania zdjęć w trybie seryjnym z szybkością 9 klatek na sekundę. Jedyny w swoim rodzaju odchylany wizjer cyfrowy pozwala użytkownikom NX30 łatwiej niż kiedykolwiek odkrywać nowe możliwości fotografowania. Funkcja Tag & Go (w połączeniu z zaawansowaną łącznością NFC i Wi-Fi) umożliwia bezproblemowe udostępnianie zdjęć z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili. Wszystkie te zalety przyczyniły się do ostatecznej decyzji sędziów TIPA w sprawie przyznania aparatowi NX30 nagrody dla najlepszego zaawansowanego systemowego aparatu kompaktowego.

Obok NX30 nagrodzony został również inny aparat z linii SMART Camera, WB50F, który uzyskał tytuł najlepszego łatwego w obsłudze aparatu kompaktowego. Była to w dużej mierze zasługa jego stylowego wzornictwa oraz lampy błyskowej z funkcją Soft Flash, pozwalającej uzyskiwać zarówno miękkie, naturalnie oświetlone zdjęcia, jak i obrazy o wysokim kontraście i ostrości. WB50F jest również wyposażony w imponujący dwunastokrotny zoom optyczny i 16-megapikselową matrycę CCD, która pozwala precyzyjnie uchwycić najmniejsze detale. Funkcja Tag & Go (w połączeniu z NFC i Wi-Fi) pozwala połączyć WB50F ze smartfonem przez zetknięcie obu urządzeń i udostępniać zdjęcia łatwiej i szybciej niż kiedykolwiek.

Jesteśmy dumni ze zdobycia tych prestiżowych nagród ? powiedział Sunny Lee, prezes i dyrektor naczelny Samsung Electronics Europe – Podkreślają one wiodącą pozycję firmy Samsung w dziedzinie innowacji i wzornictwa oraz odzwierciedlają nasze nieustanne starania w zakresie produkcji innowacyjnego, przełomowego sprzętu fotograficznego, który na pierwszym miejscu stawia potrzeby konsumentów. Jesteśmy dumni, że dzięki nam coraz łatwiej jest uchwycić niezapomniane chwile i podzielić się nimi z innymi.

Nagrody TIPA są uznawane za najbardziej prestiżowe nagrody fotograficzne na świecie. Każdego roku redaktorzy wydawnictw zrzeszonych w TIPA wybierają najlepsze produkty fotograficzne spośród wprowadzonych na rynek na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy.

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl
Authors
Top