Wiadomości branżowe

48 nagród iF Design dla Samsung Electronics

Firma Samsung Electronics Co. Ltd. poinformowała o otrzymaniu 48 (w tym 7 złotych) nagród iF Design. 39 nagród zostało przyznanych za najlepsze wzornictwo produktów, 5 za styl komunikacji, a 4 za koncepcję projektów.

iF Design Awards jest powszechnie uznawany za jeden z trzech najważniejszych konkursów wzornictwa na świecie. Pierwsza edycja plebiscytu, którego organizatorem jest International Forum Design, odbyła się w 1953 r. w Niemczech. Nagrody są przyznawane w 5 kategoriach: wzornictwo produktów, styl komunikacji, wzornictwo opakowań, architektura wnętrz i profesjonalna koncepcja. Międzynarodowe, złożone z ekspertów jury ocenia zgłoszone produkty pod kątem jakości wzornictwa, zastosowanych materiałów oraz innowacyjności. Złote nagrody przyznaje się 75 produktom.

Jesteśmy zaszczyceni, że International Forum Design doceniło nasze zaangażowanie w zakresie wyjątkowego wzornictwa produktów, dzięki któremu użytkownicy mogą w nowy sposób korzystać z technologii ? powiedział B.K. Yoon, President and CEO, Samsung Electronics – Będziemy nadal podejmować wyzwania i zaskakiwać branżę, oferując użytkownikom z całego świata intrygujące wzornictwo i intuicyjne produkty.

W uznaniu innowacyjnego wzornictwa następujące produkty i koncepcje otrzymały złote nagrody iF:

  • Zakrzywiony telewizor UHD (HU9000) ? zakrzywiony ekran modelu HU9000 nie tylko świetnie się prezentuje, ale także ułatwia widzowi pełne zanurzenie w obrazie. Połączenie optymalnego promienia krzywizny i krystalicznie czystego obrazu tworzy efekt panoramiczny i daje poczucie większej głębi, wzmocnione intensywnością i wyrazistością kolorów.
  • Gear VR ? gogle do wirtualnej rzeczywistości charakteryzują się unikatowym wzornictwem i dostarczają użytkownikowi niezwykłych doświadczeń poprzez nowe możliwości interakcji człowieka z technologią. Ergonomiczna konstrukcja urządzenia zapewnia maksymalny komfort i umożliwia oglądanie wirtualnej rzeczywistości w wersji dwu- i trójwymiarowej, w trybie widoku 360 stopni lub obrazu panoramicznego, zoptymalizowanego do współpracy z wyświetlaczem Quad HD Super AMOLED? smartfona Galaxy Note 4 o przekątnej 5,7 cala.
  • Gear Circle ? dzięki inteligentnemu, modnemu i unikatowemu wzornictwu urządzenie Gear Circle w nowatorski sposób ułatwia codzienne życie. Jego atutem jest także instynktowna i wygodna obsługa. Zakładane na szyję bezprzewodowe słuchawki Bluetooth są wyposażone w magnetyczne zapięcie i umożliwiają stałe utrzymywanie łączności.
  • Drukarka A3 (MX4) ? MX4 to zaprojektowana pod kątem wygody użytkownika drukarka, w której zestaw przycisków do sterowania skomplikowanymi funkcjami zastąpiono zintegrowanym tabletem z ekranem o przekątnej 10,1 cala i wysoko cenionym interfejsem Samsung Smart UI, dzięki któremu obsługa urządzenia stała się prosta i szybka. Samsung jest pierwszą firmą, której przyznano złote nagrody iF za drukarki A4 i A3. Obydwa modele charakteryzują się typowym dla marki wzornictwem oraz spójną koncepcją, w której innowacyjność łączy się z walorami użytkowymi.
  • Design Story Toolkit (WW9000) ? Design Story Toolkit to wizualizacja filozofii i wartości wzornictwa pralki WW9000 cechujących się harmonijnym połączeniem formy z funkcją. Zestaw posłużył do zaprezentowania ponadczasowości wzornictwa cyfrowych AGD marki Samsung. Obejmuje on szereg elementów stylistycznych, które pomogły firmie Samsung w zademonstrowaniu atrakcyjnego wzornictwa, intuicyjności obsługi oraz efektywności działania nowej pralki.
  • Zakrzywiona powierzchnia ? ekran o zakrzywionej powierzchni to potwierdzenie zaangażowania firmy Samsung w innowacyjne wzornictwo dostarczające wrażeń w szerszym wymiarze niż tylko poprawa funkcjonalności lub estetyki. Wyprofilowany kształt zapewnia lepszą ergonomię i wygodny chwyt oraz maksymalizuje użyteczność wyświetlacza, który zachodzi na krawędź telefonu.

Więcej informacji o nagrodzie iF Design znajduje się na stronie http://www.ifdesign.de/

 


dostarczył infoWire.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy